Adwokat

Adwokat Agata Klima-Nowak
Nazywam się Agata Klima-Nowak i jestem adwokatem.

Wykształcenie:

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek: prawo) oraz Wyższej Szkoły Języków Obcych w Szczecinie (kierunek: filologia angielska) i studiów podyplomowych z zakresu tłumaczeń specjalistycznych w dziedzinie prawa i ekonomii organizowanych przez Uniwersytet Szczeciński.

Doświadczenie zawodowe:

Od 2005 roku pracuję w Kancelarii Radcy Prawnego, a następnie w Kancelarii Adwokackiej w Szczecinie, gdzie zajmowałam się w szczególności sprawami z zakresu prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego, lecz również sprawami pracowniczymi, rodzinnymi i administracyjnymi. Pomagałam klientom kancelarii w postępowaniach przed sądami powszechnymi i administracyjnymi (w tym przed Sądem Najwyższym i Naczelnym Sądem Administracyjnym), organami administracyjnymi (w tym przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki i urzędami skarbowymi).

Uprawnienia:

W 2011 roku zdałam egzamin adwokacki. Jestem członkiem Szczecińskiej Izby Adwokackiej. Prowadzę własną kancelarię adwokacką i jestem uprawniona do występowania przed wszystkimi sądami powszechnymi i administracyjnymi na wszystkich szczeblach.

Blogi:

Moim nowy projektem jest blog „Zarząd spółki z o.o.„, który kieruję szczególnie do członków zarządów spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. To ich perspektywę i ich dobrze pojęte interesy wspieram w pisanych tam artykułach. Możesz zapisać się do newslettera i pobrać checklistę „Jak zorganizować zgromadzenie wspólników i nie zwariować?„.

Od 2012 roku prowadzę blog „Prawo dla przedsiębiorczych”, gdzie w przystępny sposób poruszam kwestie związane z prawnymi aspektami prowadzenia przedsiębiorstwa. Zapraszam do jego czytania i komentowania. Chętni mogą się też zapisać do biuletynu „Prawo dla Przedsiębiorczych”, aby otrzymywać ode mnie ciekawe informacje na temat prawa dla przedsiębiorców.

Możesz też skorzystać z moich produktów elektronicznych: 

Prywatnie:

Moją pasją jest język angielski – jego brzmienie, struktura, elastyczność, z jaką reaguje na zmiany zachodzące w świecie – a także rower – jako sport, środek transportu, styl życia…

Bądźmy w kontakcie

Umów się na konsultację w Kancelarii Adwokackiej – kliknij tutaj i wybierz dogodny termin

Zadzwoń – tel. 91 8315383

Napisz e-mail: adwokat@akn.szczecin.pl

Pobierz checklistę „Jak zorganizować zgromadzenie wspólników spółki z o.o. i nie zwariować?”

Pobierz checklistę „Jak wynająć mieszkanie i nie stracić?

Polub na Facebooku!

Obserwuj na LinkedIn!

Obserwuj na Instagramie!

Czytaj mój blog Zarząd spółki z o.o.!

Czytaj mój blog Prawo dla Przedsiębiorczych!

Zobacz nagrania na You Tube!

Przyjdź – Kancelaria Adwokacka: ul. Tkacka 55, 70-556 Szczecin

Education:

I graduated from Faculty of Law and Administration at University of Warsaw (law) and The Higher School of Foreign Languages in Szczecin (English philology) and post-graduate studies in legal and economic translation at University of Szczecin.

Professional experience:

I have worked in law firms in Szczecin since 2005. I have worked on cases concerning civil and family law, corporate and public commercial law, labour relations as well as administrative law. I have helped the clients in proceedings before general and administrative courts (including The Supreme Court and The Supreme Administrative Court) and administrative bodies (including President of the Energy Regulatory Office and Inland Revenue).

Regulatory professional qualifications:

I passed advocate’s exam in 2011 and I am a member of Szczecin Bar Association. I am entitled to represent Clients before all courts, including The Supreme Court, and administrative bodies, including Inland Revenue.

Blogs:

Since 2012 I have been writing a blog “Prawo dla przedsiębiorczych” (“Law for Enterprising”), where in plain language I bring up issues concerning legal aspect of running a company. Feel invited to visit my blog and to leave comments.

I also nurture my new baby – „Zarząd spółki z o.o.” blog („Board of Directors”), which is aimed to present the perspective and advacate the best interest of the members of boards of directors od limited liability companies.

Private passion:

I am an enthusiast of English – its sound, its structure, flexibility, with which it reacts to the changes of the world – and of bicycles – as a sport, transportation and lifestyle…